Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’in Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı 13.06.2017

 Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 178. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;


 “Ülkemiz ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini sağlayan; zaman mefhumu gözetmeksizin görevini büyük bir özveriyle yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın 178. kuruluş yıl dönümünü  kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.


 Köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle halkımızın takdirini kazanmıştır.


 Kurulduğu günden bu yana, köklü birikimi, tecrübesi ve fedakâr mensuplarıyla halkımızın mutluluğu için  gece-gündüz demeden cansiperane çalışarak onurlu bir görevi ifa eden Jandarma Teşkilatı mensuplarımızın,  bu özverili çalışmaları sayesinde toplum olarak huzur ve güven içindeyiz.


 Gücünü yasalardan ve desteğini aziz milletimizden alan Türk Jandarma Teşkilatımız, vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla daima takdiri hak etmiş ve aynı zamanda hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla  milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır.


 Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Jandarma Teşkilatımızın 178. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, görevleri başında şehit olanları rahmetle; gazi ve emeklileri minnetle anıyorum. Halen görevde bulunan teşkilat mensuplarına da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. “


Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’in Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı