HAYATCAN DERNEĞİNE ALTIN ÖDÜL BU GURUR TÜM AMASYA’NIN 13.06.2017

   Kızılay’ın yurt içi ve yurt dışı insani yardım operasyonuna bağışlarıyla destek veren, binlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldüren sivil toplum örgütleri, iş adamları, sanatçılar, gazeteciler ve vatandaşlar Kızılay’ın “Büyük Kalpler Bu Hilalin Altında Buluşuyor” madalya töreni ve iftar yemeğinde bir araya geldi. İstanbul Haliç Kongre Merkezinde 11 Haziran akşamı yapılan törende hayırsever bağışçılar platin ve altın madalyalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanların elinden aldı.

 

   Davetliler arasında ilimizde ve dünyanın her yerinde sıkıntıya düşen tüm insanlara Yardım Elini uzatan Hayatcan Derneği’de vardı.  Hayatcan Derneğinin Altın Madalyasını Dernek başkanı ve Belediye başkan yardımcısı Cengiz ERDEM Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ Beyden aldılar.


   Hayatcan derneği başkanı Cengiz ERDEM konuyla ilgili yaptığı açıklamada 2009 yılında Belediye başkanımız sayın Cafer ÖZDEMİR beyin destek ve katkılarıyla kurulan derneğimiz kurulduğu günden itibaren şehrimizde her ay yaklaşık 300 ihtiyaç sahibi ailenin gıda ihtiyacını karşılamaktadır. Faaliyetlerimiz yalnızca şehrimizle kısıtlı kalmayıp yeryüzündeki tüm insanlarımızın da yardımına koşmaktayız. Son olarak tüm Amasya’lıhemşehrilerimizin katkılarıyla Suriye Bayırbucak Türkmenlerimize 2 tır, Halep’teki kardeşlerimize 10 tır gıda ve insani yardımı Türk kızılayı aracılığıyla ulaştırdık. Yapılan bu hizmetler neticesinde Derneğimiz ödüle layık görülmüş ve Türk kızılayının 11 haziran akşamı İstanbul haliç kongre merkezinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendinin de katıldığı iftar proğramında Derneğimize Altın Madalya takdim edilmiştir.


   Bizlerde Adalet bakanımız sayın Bekir BOZDAĞ beyin elinden almış olduğumuz bu kıymetli ödülü kurulduğumuz günden beri bizleri yalnız bırakmayann belediye başkanımız sayın Cafer ÖZDEMİR ve ayni ve nakdi yardımlarıyla bizlere sürekli destek olan tüm Amasya’lı hemşehrilerimiz adına kabul ettik.  


HAYATCAN DERNEĞİNE ALTIN ÖDÜL  BU GURUR TÜM AMASYA’NIN