Amasya Belediyesi Çocuk Yuvası 07.04.2015

SEVGİLİ VELİLER ,

Belediye Çocuk Yuvası 1989 yılında hizmete başlamış ve bugün  Amasya’ da 3 – 6 yaş grubuna eğitim ve öğretim veren köklü bir anaokulu olarak hizmetlerine  devam etmektedir.

 

HEDEFİMİZ;

Belediye çocuk yuvası  olarak  amacımız, merak eden, sorgulayan ve araştıran, düşüncelerini korkmadan ifade eden, problem çözme becerisi gelişmiş, yaratıcı, sanatı ve bilimi seven, ve, nitelikli bireyler yetiştirmektir.

 

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Belediye Çocuk Yuvası   3–6 yaş grubu çocuklarına hizmet veren  Amasya Belediye ‘sine   bağlı bir kurumdur . Eğitim programımızda Milli Eğitim Bakanlığının müfredatı ve bununla birlikte Ana Dili Etkinlikleri, Fen ve Doğa Etkinlikleri, Oyun Etkinlikleri ve Okuma Yazmaya hazırlık çalışmaları, Yaratıcı Drama, İngilizce, Oyun ve Hareket dersleri ile desteklenmekte ve bu uygulamalarının birleşiminden oluşmuş, bilim ve sanat temelli bir eğitim programı uygulanmaktadır. Eğitim etkinliklerimizi çocukların bireysel özelliklerini göz önüne alarak planlamakta, çocuğun çevresi ve yaşıtları ile kuracağı ilişkileri zengin kaynak, materyal ve alan gezileri ile desteklemekteyiz.

 

EĞİTİM PROGRAMIMIZ

Öğrenme ve araştırma isteklerini arttıran, merak uyandıran, gözlemler, deneyler, geziler ve proje çalışmalarından oluşan etkinliklerdir.

Okulumuzda hafta içi her gün saat 08.00 – 17 00 arası tam gün eğitim yapılmaktadır.

Tam gün :    08.00 – 17 .00 arası

Yarım gün : 12.00 – 17.00 arası 

 

Oyun ve hareket etkinliği :  Kas ve hareket gelişimini desteklemek amacıyla yapılan spor aktiviteleri ve oyunlardan oluşmaktadır.

 

-Yabancı Dil Etkinliği: İngilizce derslerimizin amacı ikinci dile yönelik ilgi ve merak uyandırarak çocukların bu dili kullanarak kendilerini ifade edecekleri bir ortam sağlamaktır. Çocukların iyi bir yabancı dil kulağına sahip olmaları, yabancı dili öğrenme keyfini ve cesaretini hissetmeleri için oyunlarla ve müzik etkinlikleriyle derslerimiz pekiştirilir.

 

Yaratıcı Drama: Okulöncesi eğitimin amaçlarından biri çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirilmesine imkan sağlamaktadır. Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verir

 

-Yaşayan Değerler: Yaşayan Değerler ve Karaktere ilişkin bilgilerin temellerinin, okul öncesi dönemde atılıyor olmasını göz önünde bulundurduk. Başlattığımız Karakter Eğitimi çerçevesinde öğrencilerimizle sevgi, sorumluluk, saygı, işbirliği, yardımlaşma, barış, hoşgörü, empati, nezaket, dürüstlük, sabır ve paylaşma değerleri üzerinde çalışmaktayız.

 

-Gezi Etkinlikleri: Yıl boyunca işlenen konulara uygun araştırma inceleme gezileri düzenlenir. Gezilerle, çocukların araştırma yaptıkları konuları yerinde inceleme ve somut deneyimler kazanmaları hedeflenir.

 

 

BELEDİYE ÇOCUK YUVASI

KAYIT BİLGİLERİ

Kayıt için gerekli evraklar;

Kimlik Fotokopisi

6  Adet Fotoğraf

Sağlık Raporu (Bulaşıcı hastalığı olmadığını gösteren hepatit ve parazit raporu)

Aşı Kartları

                                                        

Temizlik

Eğitim birbirini tamamlayan bir süreç olması dolayısıyla inancımızın da gereği olan temizlik okulumuzda bir önceliktir. Öğrencilerimizin pırıl pırıl sınıflarda derse başlaması, temel ihtiyaçlarını rahatça karşılaması, yemeğini sağlıklı bir ortamda yemesi gerekir. Temizlik şartlarını kusursuz yerine getirebilmek için temizlik kadrosu ile sizlerin memnuniyetini kazanmak için çalışır.

 

Yemek

Her aileyi birleştiren bir sofra sıcaklığını öğrencilerine yaşatabilmek için vardır yemekhanemiz. Güvenilir markaların tercih edildiği, öğrencilerimizin gelişimine uygun, Yepyeni ve  hijyenik mutfağımızda olabildiğince doğal gıdalar ile hazırlanan yemeklerimiz çocuklarımızın fiziksel gelişiminde olumlu yönde etkileyecektir.

                                                                        

 

Bahçe Oyun Parkımız

Yenilenen bahçe ve parkımız çocuklarımız için tamamen doğal bir ortamda mevsimine uygun zamanlarda açık hava oyunları ile hem eğlence hemde toprakla tanışıp dinlenmelerini sağlayacaktır.

Eğitim Kadromuz

Eğitim kadromuz üniversite çocuk gelişimi bölümünden ve mesleki liselerin çocuk gelişimi bölümü usta öğreticilerinden oluşmaktadır. Sevgi dolu bilgili ve tecrübeli uzman eğitim kadromuz çocuklarımızı okula alıştırmak, sevdirmek, yeteneklerini ortaya çıkartıp gelişmelerine  olanak sağlamak için gerekli donanıma sahip eğitimcilerdir.

Yuvamızda çocuklar evden ayrı olduklarını hissetmezler,  yuvada olmak onlar için keyifle geçirilecek saatler demektir. Aile içindeki sıcaklığın ve sevecenliğin devamı olan okulumuz çocuklarımızı sevmek değerlerini ortaya  çıkartmak üzere düzenlenmiş , her türlü gelişime olanak sağlayan bir yapıdadır

*Belediye çocuk Yuvası ‘ın  açılış saati 08:00 kapanış saati 17:00 dir.

* Binamızı ve sınıflarımızı görmek, eğitim kadromuzla tanışmak ve eğitim programımızın detaylarını öğrenmeniz için sizleri ve örencilerimizi  “Belediye Çocuk Yuvası’na”   bekliyoruz.

 

 


Amasya Belediyesi Çocuk Yuvası


Ellibeşevler, Olcay Sk. Amasya


Telefon:
 0 358 218 80 29

 

 

 

Amasya Belediyesi Çocuk Yuvası